UTA - karty paliwowe
biuro prasowe

19.10.2020 / Pracownicy UTA Sp. z o.o. spędzają światowy Edenred Idealday 2020 w Warszawskim ZOO

  • Adopcja TAMARYNKI z Warszawskiego ZOO
  • Zaangażowanie UTA w pomoc w ramach działań pro-społecznych w Niemczech, Polsce, Rumunii, we Włoszech i na Węgrzech
  • Ponad 80 inicjatyw Edenred w 46 krajach na rzecz projektów społecznych i ekologicznych

Firma  UTA, jeden z wiodących dostawców kart paliwowych i usługowych w Europie, w piątek 16.10.2020 brała udział w światowym Idealday Grupy Edenred.

W poprzednich latach pracownicy UTA Sp. z o.o. w ramach Idealday angażowali się w pomoc dzieciom lub inne akcje społeczne. W tym roku z powodu trwającej epidemii Coronwirusa i związanych z nią ograniczeń, zdecydowano się na inną aktywność we współpracy z  Edenred Polska i Fundacją Panda  – adopcję zwierzęcia w ZOO w Warszawie. Ze strony UTA Sp. z o.o. wybór padł na malutką małpkę Tamarynę.

„Idealday Edenred to doskonała okazja, żeby zaangażować się w społeczną odpowiedzialność za region,  jego mieszkańców i środowisko zapewniając wsparcie i pomoc” - mówi Michał Gwiaździński Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży w UTA Sp. z o.o. „Cieszy mnie fakt, że nasi pracownicy działają w słusznej sprawie z entuzjazmem oraz duchem współpracy, które są wartościami naszej firmy.”

Zaangażowanie w akcję Idealday pracowników UTA w innych krajach

W akcji Idealday wzięły udział również organizacje UTA z innych krajów. Pracownicy centrali UTA w Niemczech wsparli szkołę Montessori budując plac zabaw oraz sadząc krzewy i drzewa.

We Włoszech, w związku z sytuacją epidemiologiczną, pracownicy zaangażowali się „na odległość” nagrywając dla osób niewidomych i niedowidzących podcasty, do których dostęp będzie bezpłatny.

Pracownicy UTA na Węgrzech i węgierskiego zespołu Edenred podjęli współpracę z National Blood Supply Service organizując wspólnie dzień krwiodawstwa.

W Rumunii połączono siły z kolegami z rumuńskiego zespołu Edenred i wzięto udział w projekcie sadzenia w parku Văcărești pod Bukaresztem.

Idealday to inicjatywa Edenred, w ramach której pracownicy organizacji na całym świecie angażują się we wsparcie lokalnych instytucji społecznych lub projekty związane z ochroną środowiska w swoim regionie. Idealday 2020 to czwarte tego typu wydarzenie. W tym roku miało miejsce ponad 80 inicjatyw w 46 krajach. Wybór projektów dokonywany jest spośród propozycji składanych przez pracowników firmy.

 

Zdjęcie (©UTA Sp. z o.o.)#Idealday 2020 w Warszawskim ZOO

 

▬▬

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) jest jednym z wiodących dostawców kart paliwowych i serwisowych w Europie. Klienci biznesowi mogą używać kart UTA do bezgotówkowego tankowania paliwa – niezależnie od marki dostawcy– w ponad 66 000 punktów w 40 państwach Europy, a ponadto korzystać z innych usług w drodze, takich jak opłaty drogowe, usługi warsztatowe czy pomoc drogowa lub holowanie, czy też serwis zwrotu podatku VAT oraz akcyzy na paliwo. W 2019 r. spółka UTA zdobyła po raz piąty prestiżową nagrodę branżowego czasopisma VerkehrsRundschau w kategorii „kart paliwowych”; nagroda ta jest przyznawana co dwa lata na podstawie niezależnego badania rynkowego przeprowadzanego przez instytut Kleffmann. Firma UTA została założona w 1963 roku przez Heinricha Ecksteina i jest dziś własnością Edenred SA.

Więcej informacji: www.uta.com

Edenred to czołowa platforma usług i płatności oraz codzienny towarzysz pracy wielu osób, łączy 50 milionów pracowników i 2 miliony partnerów handlowych w 46 krajach za pośrednictwem ponad 850 000 klientów korporacyjnych.

Edenred oferuje specjalne rozwiązania płatnicze w zakresie zakupów żywnościowych (kupony na posiłki), floty i mobilności (karty paliwowe, kupony dla osób dojeżdżających do pracy), promocji (kupony podarunkowe, platformy motywacyjne dla klientów) oraz płatności korporacyjnych (karty wirtualne). Rozwiązania te poprawiają samopoczucie i siłę nabywczą pracowników, zwiększają atrakcyjność i wydajność firmy oraz ożywiają rynek pracy oraz lokalną gospodarkę.

10 000 pracowników Edenred każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby świat pracy był bezpieczniejszym, bardziej wydajnym i przyjaznym dla użytkownika ekosystemem.

W 2019 roku dzięki globalnym zasobom technologicznym Grupa osiągnęła obroty na poziomie 31 miliardów euro w większości za pośrednictwem urządzeń mobilnych, platform internetowych i kart płatniczych.

Firma Edenred notowana jest na paryskiej giełdzie papierów wartościowych Euronext i ujęta w następujących indeksach: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe i MSCI Europe.

Więcej informacji: www.edenred.com

 

 

 


<< powrót     

 

serwis klienta


nr klienta
hasło


kalendarz