UTA - karty paliwowe
biuro prasowe

12.01.2018 - UTA rozwija dalej swoją obecność na rynku wschodnioeuropejskim

UTA dalej rozwija swoją obecność na rynku

wschodnioeuropejskim

  •  UTA nabywa większość udziałów w firmie dystrybucyjnej Timex Card Sp. z o.o. 
  •  Dalszy rozwój działalności w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie

Kleinostheim – 12 stycznia 2018 r. Spółka UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) przejęła 51 procent udziałów w polskiej firmie dystrybucyjnej Timex Card Sp. z o.o., co stanowi największe przejęcie udziałów w historii spółki. Tym samym dostawca usług w zakresie mobilności może cieszyć się bezpośrednią i silną obecnością w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie.

Polska firma Timex Card Sp. z o.o. od teraz reprezentuje spółkę UTA na rynkach polskim, estońskim, łotewskim, litewskim i ukraińskim. Równolegle do przejęcia udziałów dostawca usług w zakresie mobilności wzmacnia teraz również swoją działalność w Bułgarii, rozwijając własną firmę. Wraz z nabyciem udziałów UTA rozszerza swoją obecność na rynku środkowo- i wschodnioeuropejskim oraz może szybciej i skuteczniej rozwijać swoje produkty w tym bardzo dynamicznie rozwijającym się regionie wzrostu. W końcu Polska, która jest jednym z głównych międzynarodowych rynków transportowych w Europie, oraz kraje bałtyckie stanowią prawie 35 procent europejskiego rynku kabotażowego (w przeliczeniu na liczbę ton na kilometr). „Dzięki przeprowadzonej transakcji jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów i możemy jeszcze szybciej oferować nowe produkty i usługi”, wyjaśnia Volker Huber, prezes UTA. „Poprzez transakcję nabycia chcemy też zwiększyć nasz udział rynkowy w przedsiębiorstwach z sektora transportu towarów i jednocześnie w odniesieniu do pojazdów osobowych i użytkowych do 3,5 tony”. Obecnie z rozwiązań UTA korzysta około 1800 przedsiębiorstw transportowych w sześciu krajach; oprócz różnych usług w zakresie mobilności rozwiązania te obejmują również interoperacyjne rozwiązania poboru opłat drogowych, a także zapewniają dostęp do sieci składającej się z ponad 55 000 punktów akceptacji.

„Cieszymy się, że w tych krajach mamy silne zespoły, i jesteśmy przekonani, że możemy znacznie rozszerzyć naszą obecność na tych rynkach”, dodaje Gabriel Moulenes, menedżer na Europę Środkową i Wschodnią. Spółką Timex Card zarządzają Andrzej Skłodowski (CEO) i Felix Wittpoth (CFO). Denko Atanassov, prezes UTA Bulgaria Services EOOD, będzie dalej odpowiadał za zarządzanie działalnością UTA w Bułgarii.

„Zgodnie z naszą strategią rozwoju rozwiązań flotowych i mobilnych, której celem jest między innymi rozszerzenie sprzedaży rozwiązań UTA, przeprowadzone transakcje umożliwią nam jeszcze szybsze rozwijanie naszej obecności na silnych rynkach wzrostu”, wyjaśnia Antoine Dumurgier, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Edenred Fleet & Mobility Solutions. Na przejęciu udziałów skorzysta nie tylko UTA, lecz także polska firma dystrybucyjna Timex Card: „Poprzez połączenie silnej obecności rynkowej firmy Edenred z wysokiej jakości rozwiązaniami UTA i wieloletnim doświadczeniem branżowym firmy Timex Card otrzymujemy wyjątkową możliwość wykorzystania nowych szans”, wyjaśnia Andrzej Skłodowski, dyrektor generalny w firmie Timex Card. Polska firma dystrybucyjna Timex Card działa na polskim rynku od ponad 25 lat, a w krajach bałtyckich i na Ukrainie od ponad dziesięciu lat.

Informacje o UNION TANK Eckstein

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) to jeden z wiodących emitentów kart paliwowych i serwisowych w Europie. Klienci UTA mogą za pośrednictwem systemu kart UTA dokonywać bezgotówkowych tankowań na ponad 55 000 stacji różnych dostawców w 40 krajach europejskich, a także korzystać z innych usług potrzebnych w trasie. Są to między innymi rozliczenia opłat drogowych, usługi warsztatowe, pomoc drogowa wraz z holowaniem, a także zwrot podatku VAT i akcyzy od oleju napędowego. Firma założona w 1963 roku przez Heinricha Ecksteina należy w większości do Edenred SA (66 procent). Edenred to światowy lider rynku płatnych usług dla firm, pracowników i partnerów handlowych. Usługi Edenred tworzą unikalną sieć dla 43 milionów pracowników, 750 000 przedsiębiorstw i 1,4 miliona partnerów handlowych. Rodziny Eckstein i van Dedem mają 34 procent udziałów w UTA. Główna siedziba firmy znajduje się w Kleinostheim nad Menem. Niedawno UTA zdobyła renomowaną nagrodę wizerunkową przyznawaną przez specjalistyczny magazyn VerkehrsRundschau w kategorii „Karty paliwowe”, która jest przyznawana co dwa lata na podstawie niezależnego badania rynkowego Instytutu Badań Rynkowych Kleffmann. www.uta.com


<< powrót     

 

serwis klienta


nr klienta
hasło


kalendarz