UTA - karty paliwowe
aktualności


01.03.2021 / UTA One® – interoperacyjne urządzenie do uiszczania myta od dziś również w Skandynawii i Szwajcarii

Z przyjemnością informujemy, że rozszerzyliśmy zakres działania naszego UTA One® na kolejne kraje:

Szwajcaria (wraz z Liechtensteinem)  i Skandynawia

Od 01.03.2021 r. można zamówić UTA One®  z nowymi systemami myta lub aktywować je na posiadanym już urządzeniu.

 

Więcej informacji na temat urządzenia UTA One® znajduje się TU.

Notatka prasowa na temat rozszerzenia działania UTA One® znajduje się TU.


05.08.2020 / Pakiet Mobilności opublikowany w Dzienniku Urzędowym UE

31.07.2020 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano pierwsze, oficjalne zapisy dotyczące Pakietu Mobilności. Oznacza to, że pod koniec sierpnia zmienią się regulacje prawne czasu pracy, jazdy i odpoczynku zawodowych kierowców. 

Pełna treść zapisów dotyczących Pakietu Mobilności znajduje się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: https://bit.ly/2XBA969


04.08.2020 / Notatka Prasowa - Firma UTA dostarcza kontenery sanitarne na potrzeby niemieckiej inicjatywy branżowej LogistikHilft

"(...) firma UTA, czołowy dostawca kart paliwowych i usługowych w Europie, wspiera inicjatywę #LogistikHilft i wspólnie z niemieckim Federalnym Ministerstwem Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI), Federalnym Związkiem ds. Logistyki Transportu Towarowego i Utylizacji (BGL), firmą ubezpieczeniową KRAVAG, firmą DocStop i innymi partnerami dostarcza kontenery sanitarne w celu poprawy warunków sanitarnych dla kierowców ciężarówek w czasie pandemii koronawirusa (...)."

Pełna notatka prasowa znajduje się TU.


29.07.2020 / Zawieszenie obowiązku uiszczania opłat drogowych w brytyjskim systemie HGV Levy

Zgodnie z decyzją Rządu Wielkiej Brytanii obowiązek uiszczania opłat za korzystanie z dróg płatnych przez pojazdy ciężarowe w systemie HGV Levy zostanie zawieszony. Zmiana będzie obowiązywała od 01.08.2020 r. do 31.07.2021 r. Oznacza to, że w tym okresie rezerwacja przejazdów samochodów ciężarowych w systemie HGV levy nie będzie konieczna.

Więcej informacji: https://www.gov.uk/government/collections/hgv-road-user-levy

 

 


15.06.2020 / UTA rozszerza sieć akceptacji o stacje paliw LIQVIS LNG

W celu zaspokojenia rosnącego popytu na paliwo LNG w Niemczech infrastruktura stacji paliw tego typu będzie w najbliższych latach systematycznie rozbudowywana. W związku z tym, UTA  od 01.04.2020 r. rozszerzyła sieć akceptacji o stacje paliw LIQVIS LNG. Punky znajdują się przy strategicznych węzłach o dużym natężeniu ruchu w Kassel-Lohfelden i Berlin-Grünhe-ide. 

Klienci UTA link do pobrania szczegółowej informacji prasowej na temat stacji LIQVIS w ofercie UTA znajdą po zalogowaniu się i kliknięciu "więcej".

 


15.06.2020 / Z UTA One® i Telepass EU taniej na A4

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska poinformowała o obniżeniu cen za przejazd odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków dla użytkowników korzystających z automatycznych metod płatności, w tym z urządzenia UTA One® i Telepass EU. Z UTA One® i Telepass EU można zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce tego odcinka. 

Obniżenie stawek związane jest z ograniczeniem działalności Punktów Obsługi Klienta znajdujących się przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach w ramach działań zapobiegawczych epidemii COVID-19.

 

Więcej informacji: https://bit.ly/3d6SuwF.  

Zamów już dziś i płać mniej: www.utaone.pl

 

 

 

 

 

 << powrót   
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 15 16 ... 25 26 27 >>

 

serwis klienta


nr klienta
hasło


kalendarz