UTA - karty paliwowe
aktualności


16.04.2019 / UTA One - już działa w Niemczech!!!

UTA One® - europejskie rozwiązanie do poboru opłat drogowych już działa w Niemczech

 • Aktywacja usługi poboru myta w niemieckim systemie opłat drogowych Toll Collect  odbywa się bezprzewodowo
 • Teraz dziewięć systemów opłat drogowych w ośmiu krajach europejskich z jednym tylko  urządzeniem pokładowym UTA One®

Tegoroczne targi TransLogistica Poland już za nami!

W dniach 6-8.11.2018r. w Expo XXI w Warszawie miały miejsce VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki. Profil wystawców umożliwił zwiedzającym zapoznanie się z aktualną ofertą, dotyczącą szeroko rozumianej branży TSL.

Targi odbyły się po raz szósty, a ilość zarówno wystawców, jak i zwiedzających rośnie z roku na rok. Aż 15% odwiedzających to goście zagraniczni z Europy, Azji oraz Afryki. Zwiedzajacy byli zainteresowani głównie transportem, spedycją i logistyką, natomiast co czwarty uczestnik znalazł się tam z powodu kart paliwowych.

Targi TransLogistica Poland to nie tylko przegląd ofert poszczególnych wystawców. Odwiedzający mieli również możliwość skorzystania z fachowej wiedzy specjalistów z branży TSL. W ramach targów odbyły się liczne debaty, seminaria i konferencje, które poruszały różnego rodzaju zagadnienia związane z branżą.

UTA po raz kolejny wzięła udział w tych targach, na których zainteresowanie kartami z roku na rok wzrasta. Targi wspierają zarówno poszukiwanie partnerów biznesowych, jak i pozwalają na podtrzymywanie tych kontaktów.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


UTA jako pierwszy dostawca usługi EETS oferuje raporty z poszczególnych przejazdów

 UTA jako pierwszy dostawca usługi EETS oferuje raporty z poszczególnych przejazdów

 

 • Raport z poszczególnych przejazdów ułatwia rozliczanie się z kontrahentami
 • Klienci UTA mogą szybko sporządzić szczegółowe raporty kosztów dotyczące poszczególnych pojazdów i tras.

Kleinostheim – 30 październik 2018. Przedsiębiorstwa transportowe korzystające z interoperacyjnego rozwiązania do opłat drogowych UTA One® zyskają teraz po raz pierwszy przejrzyste szczegółowe raporty dotyczące  czasu i tras przejazdu każdego pojazdu ciężarowego, co umożliwi także dokładne rozliczenie myta z kontrahentami. W tym celu dane przekazywane przez operatorów systemów opłat drogowych są profesjonalnie przetwarzane przez UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA), a następnie udostępniane klientom w panelu klienta UTA w formie raportu.

Usługa ta będzie dostępna dla wszystkich systemów opłat drogowych już teraz aktywnych na urządzeniu, tj. w Belgii, w tym też w tunelu Liefkenshoek, Francji, Włoszech, Austrii, Polsce (A4), Portugalii i Hiszpanii. Gdy tylko kolejne kraje europejskie dołączą do europejskiej usługi elektronicznej opłaty drogowej (EETS), a tym samym do UTA One® , usługa raportowania poszczególnych przejazdów zostanie odpowiednio rozszerzona. „Jesteśmy pierwszym dostawcą usługi EETS, który zapewnia swoim klientom tak dokładne raporty z przejazdów każdego pojazdu ciężarowego” – mówi Volker Huber, CEO firmy UTA. „W ten sposób stworzyliśmy w końcu wygodne rozwiązanie raportowania do wszystkich systemów poboru opłat drogowych oraz refakturowania wynikających z tego kosztów”.

 


Połączenie Timex Card Sp. z o.o. i UTA Polska Sp. z o.o.

Połączyliśmy siły, aby móc jeszcze lepiej realizować potrzeby naszych Klientów!

Z dniem 02.10.2018 r. nastąpiło połączenie Timex Card Sp. z o.o. oraz UTA Polska Sp. z o.o. Timex Card przejęła prawa i obowiązki UTA Polska, także w zakresie zawartej z Państwem umowy.

Połączenie naszych Spółek jest pierwszym etapem działań jakie podjęliśmy w celu ujednolicenia i uproszczenia przepływu dokumentów i sposobu fakturowania. Żywimy nadzieję, że przekształcenia pozytywnie wpłyną na jakość i potencjał świadczonych przez nas usług.

Tu znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące połączenia Spółek.

 


19.06.2018 / UTA rozszerza sieć akceptacji w Rosji i na Białorusi

         Kleinostheim/Moskwa – 19 czerwca 2018 r. UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) zrealizowała kolejny etap rozbudowy swojej europejskiej sieci punktów akceptacji. Już teraz klienci jednego z największych emitentów  kart paliwowo--serwisowych mogą tankować bezgotówkowo na ponad 2100 rosyjskich i 83 białoruskich stacjach paliwowych LUKOIL.


UTA One - nowe urządzenie pokładowe, gotowe do działania we wszystkich krajach Europy

Już dziś mogą Państwo zamówić nowe urządzenie pokładowe - UTA One® - gotowe do działania we wszystkich krajach EUROPY, które zgodziły się na rozliczanie opłat drogowych w ogólnoeuropejskim systemie EETS, umożliwiając przewoźnikom pobór myta przy użyciu tylko jednego urządzenia pokładowego.

Nowe interoperacyjne OBU - UTA One® zapewni Państwu szybką i wygodną jazdę po płatnych drogach Europy bez konieczności ciągłej zmiany urządzeń.

Z jednym tylko OBU - z UTA One® moga Państwo już teraz uiszczać myto aż w ośmiu systemach poboru opłat drogowych w następujących krajach:

 • Austria, 
 • Włochy, 
 • Belgia (system ViaPass i tunel Liefkenshoek),
 • Hiszpania,
 • Francja,
 • Portugalia,
 • oraz Polska (A4 Kraków -Katowice).

Wkrótce planowane jest również rozszerzenie zakresu działania UTA One® na autostrady niemieckie (Toll Collect). Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w urządzeniu dostęp do pozostałych europejskich systemów myta będzie uruchamiany automatycznie poprzez zdalną aktualizację, kiedy kolejne kraje przystąpią do EETS.

Zapraszamy do kontaktu z Państwa Doradcą z Działu Obsługi Klienta UTA lub przez formularz kontaktowy UTA.<< powrót   
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 14 15 16 >>

 

serwis klienta


nr klienta
hasło


kalendarz