UTA - karty paliwowe
Słowenia opłaty drogoweOkoło 82% autostrad i dróg ekspresowych w Słowenii (w tym tunel Karawanka) objętych jest obowiązkiem wykupu myta w odniesieniu do pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita jest równa lub wyższa 3,5 t.

Pojazdy poniżej 3,5 t, w tym także motocykle muszą posiadać winiety.

Na większości odcinków objętych obowiązkiem opłaty myta przy wjeździe pobiera się papierowy dokument, a przy wyjeździe wnosi się opłatę. Na pozostałych, nielicznych płatnych odcinkach opłaty wnoszone są w punktach poboru myta.

Akceptowane są wszystkie powszechnie przyjęte sposoby zapłaty, w tym karty UTA.

Specyficzną formą płatności za słoweńskie myto jest chipowa karta DARS Card, którą można otrzymać bezpłatnie w punktach poboru opłat. Warunkiem jest doładowanie jej na minimalną kwotę 22,- €. Za kartę DARS można zarówno zapłacić, jak i doładowywać ją kartą UTA w punktach poboru myta. Doładowanie karty DARS kartą UTA w ciągu jednego dnia możliwe jest do maksymalnej kwoty 460,- €.

Winiety (półroczne, lub roczne) dla pojazdów o masie całkowitej poniżej 3,5 t sprzedawane są na stacjach benzynowych. Jeżeli stacja akceptuje karty UTA, to za winietę też można zapłacić kartą UTA.

 

 

  - Stawki opłat za autostrady w Słowenii 12.2011


<< powrót     


 

serwis klienta


nr klienta
hasło


kalendarz