UTA - karty paliwowe
Francja opłaty drogowe

We Francji obowiązkiem uiszczania opłat drogowych aktualnie objęte są wszystkie pojazdy poruszające się po prywatnej sieci autostrad. 
Opłaty dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t pobierane są w systemie elektronicznym TIS-PL, w którym rejestracja przejazdów opiera się na technice mikrofalowej i uiszczaniu opłat przy przejeździe przez bramki poboru.

Opłaty drogowe w systemie TIS PL dla pojazdów cięzarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t od 01.05.2014 można regulować wyłącznie z użyciem urządzeń pokładowych do poboru myta:

  • UTA MultiBox 
  • UTA MultiBox Light
  • UTA One
  • Telepass EU

 

Urządzenia pokładowe UTA przyporządkowane są do konkretnego numeru rejestracyjnego i umieszczane na przedniej szybie pojazdu pozwalają na przejazd bez konieczności zatrzymywania się na „bramkach” w systemie TIS-PL – służy do tego specjalnie wydzielony pas ruchu przy punktach poboru opłat. Korzystając z automatycznego systemu  rozliczenia opłat zapewnią sobie Państwo nie tylko zwiększenie mobilności pojazdów, ale także korzyści płynące z rabatów, których francuscy operatorzy udzielają Klientom korzystającym z autostrad.

 

UTA oferuje również urządzenie Liber-t Box służące do uiszczania myta przez posiadaczy pojazdów, których masa całkowita nie przekracza 3,5 t a maksymalna wysokość wynosi poniżej 3 m. Liber-t Box umieszcza się na wewnętrznej stronie przedniej szyby pojazdu. W punktach poboru opłat na autostradach wyznaczone są specjalne pasy ruchu dla pojazdów wyposażonych w Liber-t Box, których wysokość nie przekracza 2 m. Pasy te oznakowane są literą „t” w kolorze pomarańczowym  

Pojazdy wyższe niż 2 m oraz motocykle muszą korzystać z pasów ruchu oznakowanych pomarańczową litera „t” i zieloną strzałką skierowaną w dół  

Urządzenie Liber-t Box można zamówić za pośrednictwem UTA, a obciążenia za korzystanie z płatnych odcinków autostrad otrzymywać w rachunku UTA ze standardowym terminem płatności.

Jeśli są Państwo zainteresowani reulowaniem opłat drogowych we Francji ze pośrednictwem UTA prosimy o kontakt. Nasi Doradcy z Zespołu Obsługi Klienta odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania 

 

  - UTA MultiBox Pierwsze zamówienie
  - UTA MultiBox Dorejestrowanie
  - Instrukcja obsługi UTA MultiBox
  - UTA MultiBoxlight Pierwsze zamówienie
  - Tabele rabatowe
  - Lista stawek UTA MultiBox
  - Warunki handlowe UTA MultiBox
  - UTA MultiBox Blokada
  - UTA MultiBox Zmiana danych pojazdu


<< powrót     


 

serwis klienta


nr klienta
hasło


kalendarz